Kdo jsem

Jmenuji se Radka Vymlátilová, žiji v Praze a mám syna Mikuláše. Původní profesí jsem inženýrka ekonomie. Po studiu vysoké školy jsem se vrhla do pracovního života a působila v nadnárodních firmách nejdříve v oblasti rozpočtu a financování, po té jako Marketing Manager. Nikde jsem však neměla pocit, že to je ono. Alternativní směry mě vždy lákaly, ale nikdy jsem se do nich neponořila hlouběji. Až s příchodem dítěte jsem se cítila naplněná a více se odvážila dělat to, v čem vidím hlubší smysl. Tradiční čínskou medicínu (dále jen TCM) jsem vystudovala v Praze na ŠKOLE TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNY – Studium pěti dovedností pod vedením MUDr. Jozefa Luckého. Studium trvalo 5 let v rozsahu 1407 vyučovacích hodin a zahrnovalo všechny hlavní pilíře – dietetiku, fytoterapii, akupunkturu, moxu, tuina masáže, baňkování a kultivace ducha (cvičení Qi Gong). Tato škola je výjimečná tím, že nabízí komplexní vzdělání v tomto oboru, jež je založeno nejen na odborné teorii, ale zejména na praxi.

V roce 2016 jsem absolvovala 4týdenní odbornou stáž v Číně na Beijing Hospital TCM, kde jsem si rozšířila znalosti a dovednosti zejména v oblasti akupunktury.

TCM praktikuji v ordinaci na Praha 5.

Nyní také působím na jedné z nejznámějších klinik v ČR na TCM Clinic v Praze jako terapeut.

Tradiční čínskou medicínu miluji pro její ucelenost, hloubku a široký záběr. Souzním s taoistickou filosofií, ze které vychází a s jejím pohledem na člověka – že vše je propojeno se vším – člověk (mikrokosmos) je zmenšenina vesmíru (makrokosmu), navzájem na sebe působí a ovlivňují se. Pokud je člověk uvnitř nemocný, naštvaný, bolavý, oslabený, tak ve vnějším světě nemůže zažívat stavy vitality, zdraví a radosti.

Co mě fascinuje, a velmi baví s tím pracovat, je ten komplexní pohled – terapeuticky pracuji nejen s fyzickým tělem, ale též s psychikou, která v dnešní době hraje důležitou roli co se týče nemocí. Ovlivňuje naše chování, celkovou vitalitu a spokojenost. Tělo, duše a mysl jsou propojené nádoby, a proto při léčbě věnuji pozornost všem těmto oblastem.

Mým záměrem a přáním v mé praxi je, aby lidi byli zdraví a šťastní. Toho se lépe dosahuje, když naše tělo dobře funguje, naše mysl je klidná a duše radostná.

 

Více o mně

Co mě přivedlo k TCM

Moje odbornost

Moje zájmy