Jak probíhá první setkání?

Při prvním setkání si budu s Vámi povídat, budu se dotazovat na běžné věci jako například jak spíte, jestli máte bolesti hlavy, jestli se potíte, jste zimomřiví nebo horkokrevný atd. U žen se ptám také podrobně na menstruační cyklus, který je důležitý pro celkovou diagnostiku. Celý rozhovor trvá zhruba 1,5 hodiny. Po tom se dívám na jazyk a pulz. Na závěr tohoto rozhovoru určuji tzv. obraz nemoci a navrhuji individuální léčebný postup. Ten zahrnuje i metody léčení jako například užívání bylin, stimulace akupunkturních bodů, úprava jídelníčku, moxování či baňkování anebo masáže. Ti zapálenější klienti mohou cvičit Qigong. Někdy se kombinují 2-3 metody (např. užívání bylin, úprava jídelníčku a/nebo stimulace bodů), někdy se přechází z jedné metody na druhou.

Na co kladu důraz je individuální přistup a vzájemná důvěra – každý člověk je jiný a má jiné potřeby, proto pochopení pacienta a jeho nemoci je pro mě důležité.

Léčba probíhá vždy individuálně a jde se postupně po dané příčině nerovnováhy až k tzv. kořenu nemoci. Nelze tak generalizovat, že například neplodnost se vyléčí za 4 měsíce, astma za půl roku, slabá imunita za měsíc atd.

Čínská medicína pracuje holisticky a umí odhalit skutečné příčiny nemocí, které jsou mnohdy velmi hluboké. Doba léčby je tudíž vždy individuální a závisí také na spolupráci klienta. Pakliže to ale klient myslí vážně a je ochoten tomu dát čas, odměnou pak je TRVALÉ vyléčení nebo celkové zlepšení zdraví i psychiky.

 

Více informací

Tradiční čínská medicína (TCM)

Co je potřeba před první návštěvou?

Vyšetřovací techniky

Léčba jako spolupráce

Pilíře léčby